First Slide

Partnerský manuál

bestseller Aleše Kaliny

Natrápil jsem se za posledních 25 let ve vztazích dost a nyní vše, co mi pomohlo a otevřelo oči, sepsal do jednoduchých návodů. Využijte mé pády a povstání pro budování svého vztahu. Kniha obsahuje 19 návodů, jenž vám poskytnou veškeré znalosti pro stavění vztahu, jenž chcete.

11000

knih prodáno

66400

fanoušků na Facebooku

140000

nalezených Emočních rovnic

30000

účastníků partnerského koučinku

Co se v knize naučíte?

Poskytne vám doporučení na změnu vnitřních bloků, pokud si dlouhodobě nemůžete nikoho najít. Připraví vás, abyste pro svého partnera byli těmi nejlepšími. Naučí vás všemu potřebnému k rozpoznání toho pravého. Získáte neomšelé rady k budování zralého vztahu, o který se budete moci denně opírat. Ne nadarmo se říká,  že kdo našel životního partnera, našel vše, co je k příjemnému životu zapotřebí.

 

Jak překonat palčivou samotu

Dozvíte se, jak se sebou pracovat a co udělat, abyste nemuseli být sami.

Nástroje pro získání toho pravého

Naučíte se jednoduchým nástrojům k nalezení a otestování toho pravého.

Jak řešit konflikty elegantně

Elegantně a zábavně si osvojíte způsoby řešení nepříjemných situací a střetů ve vašem vztahu.

Co brání vášnivému sexu

Ujasníte si, jaké jsou největší překážky a kaziče intenzivního sexu. Bude vám jasné, že vášnivý sex není pouze pro někoho.

Kdy je nejvyšší čas se rozejít

Poznáte, kdy se vztah dostal za horizont a získáte tipy pro elegantní rozchod.

Osvědčená doporučení pro vylepšování vztahu

Dobrého není nikdy dost. Osvojíte si nástroje pro neustále ladění svého vztahu.

Aleš Kalina představuje svoji knihu

Aleš Kalina o své knize

Zkušenosti spokojených čtenářů

Nahlédněte do knihy

 

 

Kapitola 1

Kdysi jsem na ulici potkal starý pár, oběma jim bylo určitě kolem osmdesáti let, ale přesto se tito dva staří lidé vedli společně za ruce. Rozklepaný dědeček a kulhající babička k sobě měli tak vřelý vztah, až mi při pohledu na ně hrkly slzy do očí. Bylo zjevné, že spolu prožili krásný a spokojený život. Jak je možné, že jim jejich láska a zájem jeden o druhého vydržely tak dlouho? Kde se naučili, jak dosáhnout něčeho, čeho většina lidí nikdy nedosáhne?

Mnoha párům není ani zdaleka osmdesát, a přesto se už vzájemně tak odcizili, že si nejsou vůbec vědomi oné hluboké lásky, která je kdysi spojovala. Ale i oni byli kdysi zamilovaní, připravovali jeden druhému překvapení, toužili jeden po druhém, chtěli spolu prožít každou volnou minutu svého času. Kam se to všechno podělo?

Já sám jsem ve svém životě prošel rozpadem svých dvou dlouhodobých vztahů. Zažil jsem v nich samozřejmě i hezké chvilky, ale již dlouhou dobu před jejich ukončením jsem v nich cítil bolest – něco jsem v nich postrádal. Toužil jsem v nich prožívat něco hlubšího, něco, co by můj život naplňovalo – nicméně za celých dvacet let jsem nebyl schopen vyladit vztah se svými životními partnerkami ke své spokojenosti.

Kapitola 6

Bez proudící a zábavné komunikace je vztah mrtvý. Pokud si nemáte co říci s vaším kamarádem, je zbytečné s ním trávit čas. Scházíme se se svými blízkými, protože si s nimi chceme popovídat. Máme o ně zájem a oni o nás. Chceme se dozvědět, co nového se v jejich životech událo, a zajímají nás nové poznatky, které se jim při jejich životní cestě nachomýtly.

Čím žhavější komunikace mezi námi a kamarádem funguje, tím větší máme zájem s ním být. Chceme se s ním vidět a je nám příjemné s ním trávit svůj volný čas. Po- dobně je tomu i v partnerském vztahu. Základem každého dobrého vztahu je zdravá komunikace mezi partnery. Není možné, aby se dvojice omezila pouze na vykomu- nikování toho nejpodstatnějšího. Sesychající komunikace je znakem umírajícího vztahu, a pokud již nastala, stojí partnerský vztah před velkou křižovatkou.

Žhavá komunikace je kořením zdravého vztahu. Čile komunikující partneři si zpříjemňují společně trávený čas a těší se na sebe, jak si opět budou moci po ná- ročném dnu pěkně popovídat. Společná káva, čaj, jídlo či pivo jsou už pak pouze doplňky příjemné nálady a není divu, že mnoho dobrých podniků těží pouze z toho, že lidem takovou společnou komunikaci umožňují.

Kapitola 8

Konflikty jsou přirozené, byly a budou. Na tom nic nezměníme. Můžeme se je ale naučit zvládat tak, že nám nebudou rozežírat hezký vztah. Konflikt je kostižer. Ničí, na co přijde, a dokáže i během vteřiny narušit krásný den. Určitě to znáte. Těšíte se na odjezd na dovolenou a najednou z čistajasna někdo něco řekne. A problém je na světě. Záleží pak pouze na tom, jak se k problému postavíme.

Vzniklý konflikt může být smeten ze stolu během několika minut a v klidu se odjede na dovolenou, nebo se může smrádek z nevyřešeného střetu s vámi táhnout po celou dobu cesty v autě.

Zúčastněné osoby budou stále přemýšlet, kdo co řekl a jak to myslel, co měl říci a neřekl. Podobné konstrukty se v rozníceném mozku budou přehrávat i několik dnů.

Většina konfliktů v partnerství se motá kolem toho, co kdo řekl a jak to myslel, co kdo neřekl a měl říci.

Kapitola 16

Jsme-li s někým delší dobu, není vůbec snadné zpřetrhat existující pouta, hezké vzpomínky, vztahy s blízkými a rodiči, odejít do samoty, začít bydlet sám a budovat vše v podstatě od začátku. Pokud jsou ve vztahu děti, situace je o to komplikovanější. Představa, že doposud vybudované budeme muset rozseknout a stát se opět singlem, je pro mnohé z nás značně obtížná.

Odejít z dlouholetého partnerského vztahu je velmi bolestivé a mnozí se k tomuto kroku neumí odhodlat do konce života. Uleví se jim ve chvíli, kdy partner umře, a pak se okolí nestačí divit, co z ovdovělého partnera postupně vzniká. Začíná hýřit energií, cestovat na neobvyklá místa, učit se tanci a jeho život začíná nabírat na obrátkách. Žel se tak mělo stát již mnohem dříve. Co je smysluplného na tom, že budeme čekat na smrt partnera, abychom se pak mohli osamostatnit pro svůj jedinečný život?

Vyberte kapitolu

 • Kapitola 1

 • Kapitola 6

 • Kapitola 8

 • Kapitola 16

Vylepšete si partnerství ještě dnes! Kniha Partnerský manuál vám ukáže, že je to neuvěřitelně snadné.

Kniha Partnerský manuál je k dostání v podobě klasické, vázané knihy a v digitální edici, která je vhodná pro každou čtečku elektronických knih a všechny druhy tabletů. 

Koupit

Přehled kapitol

Udělejte si rychlý přehled o nejdůležitějších myšlenkách jednotlivých kapitol tohoto bestselleru.

 

Kapitola 1

Důležité je pracovat nejdřív na sobě

Naučte se si opravdu porozumět. Pochopte svůj emoční systém a rozdělte si svůj život do čtyř oblastí. Najděte si svoje životní desítky a odvahu si za těmito tužbami jít.

Kapitola 2

Jak si vybrat správného partnera

Pokud je vztah mezi partnery zdravý, oba v něm neustále rostou a jejich vzájemná kompatibilita se prohlubuje. To ale neznamená, že byste na vztahu neměli dále pracovat.

Kapitola 3

Partnerství je 1+1

Není možné, aby po změnách toužil jen jeden partner a druhý se nechal unášet. Jestli si ze vztahu vybudujete krásných zámek nebo neuklizený kozí chlívek, je jen na vás.
Změnit se dá cokoliv.

Kapitola 4

Rozvíjejte společně svůj volný čas

Získejte tipy na zdokonalování společně volného času a poznejte, proč je společně trávený volný čas pro opravdové partnerství tak důležitý. Společné prožitky prohloubí váš vztah.

Kapitola 5

Rozvíjení a péče o váš vztah

Jak vztah úspěšně rozvíjet a jak o něj láskyplně pečovat? Tato kapitola je plná jednoduchých rad, které pomohou každému vztahu. Objevte například jednoduchý princip 50:50 a neinvestujte pouze jednostranně!

Kapitola 6

Naučte se vylepšovat svoji komunikaci

Komunikace je základ každého zdravého vztahu. Bez zábavné a čilé komunikace je vztah mrtvý. Osvěžte si základní pravidla pro kvalitní komunikaci. Nikdy si ale nezapomeňte u partnera ověřit přínos vašeho tématu.

Kapitola 7

Vyvolávače zbytečných konfliktů

Poznejte nejčastější vyvolávače zbytečných konfliktů V této kapitole je jich popsáno 5. Není některý z nich i ve vašem vztahu? A není na čase se ho jednou pro vždy zbavit a užívat si spokojený vztah?

Kapitola 8

Jak vyřešit své konflikty elegantně

Konflikty můžete řešit mnoha způsoby. Já vám poradím, jak je vyřešit elegantně. Více jak 10 bodů, které vám pomohou ukončit konflikt způsobem, na který budete pyšní ještě za mnoho let.

Kapitola 9

Vylepšete své sexuální prožitky

Položte si otázku, kde je váš sexuální vztah k partnerovi na sexuálním barometru. Jste pod 7,5? Tak je tato kapitola určena právě vám. Nečekejte levné bulvární tipy, ale jasné rady pro trvalé vylepšení sexuálního života.

Kapitola 10

Udržujte duševní hygienu

Stejně jak pečujete o tělo, tak musíte pečovat o svou duši. Vyčistěte se emočně a zcela jistě se to projeví na vašem fyzickém i partnerském zdraví. Odsouhlaste si ale, že touto cestou půjdete oba a vyvarujte se automatických forem jednání.

Kapitola 11

Pracujte na vzájemné atraktivitě

Pečovat o sebe není výsadou jen svobodných. Pečovat o svůj zevnějšek by měli i zadaní. Nezapomínejte na to, že oblečení, které se vám může zdát atraktivní, se může partnerovi protivit. Sjednoťte si i pravidla oblékání.

Kapitola 12

Pečujte o své finance

Myslíte si, že nedostatek peněz nebude mít vliv na váš vztah? Omyl! Peníze dokáží rozdělit celé národy. Proč by to nemohly dokázat u jednoho vztahu? Jak tedy na finance ve vztahu? Tato kapitola vám dá jednoduché odpovědi.

Kapitola 13

Respektujte osobnost partnera

Vztah není sólová hra. Chovejte se tak! Způsob výchovy ale mnohé z nás uzavřel do osamocení. Rozšiřte si své poznatky o vztahové inteligenci o další principy fungování spokojeného vztahu.

Kapitola 14

Vylepšujte si své dovolené

Pochopte jednou pro vždy, že na dovolené nejste sami. Zkuste se naladit na vlnu partnera a vraťte se z dovolené nabití přemírou energie. Získejte jednoduché tipy, co udělat před dovolenou, v průběhu a po ní.

Kapitola 15

Dělejte si technickou vašeho vztahu

S autem jezdíte do servisu pravidelně – i když mu nic není. Proč to neděláte se vztahem? Dopřejte svému vztahu pravidelnou péči, kterou si zaslouží. Odhodlání udělat si technickou kontrolu od vás vyžaduje dosti značnou odvahu, ale stojí to za to.

Kapitola 16

Čas odejít ze vztahu

Doporučuji proto všem, aby odešli z nefunkčních vztahů co nejdříve a rozhodně nespoléhali na v dálce zející změnu partnera, která je očividně v rozporu s jeho povahovým nastavením.

Kapitola 17

Zabijáci vašeho vztahu

Poznejte, co jsou zabijáci vašeho vztahu. Jak si na ně dát pozor? A kteří to jsou? Budete překvapení, kolik jsem jich našel. Nedopusťte, aby byla vaše milovaná osoba sdírána z kůže vašimi neúměrnými žádostmi o lásku.

Kapitola 18

Sestavte si plán výchovy dětí

Na příchod dítěte se nikdy nemůžete úplně předem připravit. V hlavě nosíme skryté programy, které se spouští, až když si přineseme nováčka domů. Co tedy udělat, aby náš vztah netrpěl výchovou nového života?

Kapitola 19

Kroky k uzavření problému

Jednoduchý a jasný postup pro uzavření problému pro každého.

další kapitoly

Ohlasy čtenářů

Co o této knize řekli sami čtenáři?

Začtěte se do několika recenzí osob, kterým tato kniha pomohla.

Alena B.

Alena B.

Dobrý den, pane Aleši, děkuji za velice užitečná slova a myšlenky z Vaší knihy Partnerský manuál.

Rado K.

Rado K.

Rád by som sa poďakoval za túto veľmi prospešnú knihu. Sám som si prešiel životnými situáciami, ktoré ma doslova prinútili prijať, spracovať a rozpustiť staré vzorce, ktoré ma "zotročovali". Sledujem predovšetkým vaše knihy, ktoré môžu byť pre veľa ľudí inšpiráciou k nájdeniu cesty, oslobodiť sa od chybných vzorcov.

Jana S.

Jana S.

Dobrý den, jsem moc ráda, že existují takoví lidé jako vy, kteří se snaží pomoci druhým ve zlepšování jejich života. Objednala jsem si vaše knížky a od té doby pracuji na svém vztahu.

Speciální nabídky

Vyberte si verzi, která vám nejvíce vyhovuje!

Knihu nabízíme v tištěné podobě a v digitální podobě připravené pro všechny druhy čteček elektronických knih.

 

Kniha

299 Kč

 • Praktická pevná vazba
 • 180 stran informací
 • Doprava ZDARMA
 • Cesta ke spokojenému partnerství.
objednat nyní

Ebook

250 Kč

 • Připraveno pro všechny
 • čtečky elektronických knih.
 • Nejsnazší cesta ke
 • spokojenému partnerství.
objednat nyní

Aleš Kalina – autor

Ales Kalina - autor

Informace

Aleš Kalina je autorem dvou bestselerů, 5 motivačních audio CD a mnoha eBooků.

Emoční rovnice

Metoda Emoční rovnice pracuje s mozkem na úrovni synaptických spojení. Cílem metody je nalézt a zrušit škodlivé spojení, kvůli kterým dnes nemůžete plnohodnotně fungovat a vytvořit spoje úplně nové. Nad svým „novým“ jednáním a rozhodováním nebudete muset přemýšlet – „přenastavený“ mozek vás povede za lepším životem úplně sám.

Motto

Rád se starám o životy druhých jako o svůj vlastní a jsem přesvědčený, že každý člověk má nárok na skvělý život a naplnění svých tužeb a vizí.

Potřebujete k této knize podrobnější informace?

Rádi vám je poskytneme

Objednávkový formulář